Pn - Pt 9.00 – 18.00 577 658 036kontakt@dentiss.com.pl

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza – co to takiego?

Stomatologia zachowawcza jest działem stomatologii zajmującym się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem ubytków próchniczych. Podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej związane są z oczyszczeniem zębów z próchnicy oraz wypełnieniem ubytku materiałem kompozytowym (plombą). Dużą częścią stomatologii zachowawczej jest również endodoncja – leczenie kanałowe.

W klinice DENTISS, w zakresie stomatologii zachowawczej, zapewniamy profesjonalne zabiegi z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu, który usprawnia każdą pracę (np. mikroskopy, diagnostyka cyfrowa).

Jakie zabiegi wchodzą w skład stomatologii zachowawczej?

W zakresie stomatologii zachowawczej oferujemy Państwu:

  • Specjalistyczne porady stomatologiczne.
  • Leczenie ubytków próchnicznych.
  • Odbudowę tkanek zęba materiałem światłoutwardzalnym (wypełnienia).
  • Leczenie kanałowe oraz reendodoncję (powtórne leczenie kanałowe).
  • Profesjonalną higienizację jamy ustnej.
  • Leczenie nadwrażliwości zębów.

Najczęściej zadawane pytania:

o co pytają pacjenci?

Jakich materiałów używacie do leczenia próchnicy?

Wykorzystujemy najlepsze dostępne na rynku materiały światłoutwardzalne, gwarantujące wysoką jakość oraz najwyższą estetykę wypełnień. Dzięki zastosowaniu tych materiałów możliwa jest również wysoce estetyczna odbudowa częściowo już zniszczonych zębów. W obrębie zębów mlecznych stosujemy na życzenie ulubione przez dzieci wypełnienia kolorowe.

Dlaczego powinno się wykonywać usuwanie kamienia nazębnego?

Twarde złogi nazębne, czyli tzw. kamień nazębny, stanowi doskonałe miejsce do rozwoju bakterii i dlatego jest jedną z głównych przyczyn powstawania próchnicy oraz parodontozy (stopniowe niszczenie połączeń pomiędzy zębem i kością) co natomiast prowadzi do rozchwiania zęba i jego utraty. Systematyczne szczotkowanie zębów niestety nie chroni w pełni przed tworzeniem się kamienia nazębnego. Dlatego też jego regularne usuwanie przez stomatologa jest skuteczną metodą zapobiegania groźnym w skutkach chorobom zębów i dziąseł

Co powoduje nieuzupełniony brak zęba?

Nieuzupełniony brak zęba powodować może zachwianie równowagi panującej w pełnym łuku zębowym. Proces ten może prowadzić do rozchwiania i utraty kolejnych zębów, a także zaniku kości i zmiany konturów dziąseł oraz zaburzeń zgryzu wraz ze zmianami w stawach skroniowo żuchwowych objawiających się często silnymi bólami głowy. Dojść może także do poważnych zaburzeń estetyki twarzy i postarzenia jej wyglądu.